Recenze Balíčku Standard

Přišel čas a i já jsem si balila tašku do porodnice. S Balíčkem Standard to byla hračka. Ostatní věci jsem dobalila podle Seznamu do porodnice.

Kompletně rozšířený Balíček Standard jsem tak pro vás mohla konečně otestovat na vlastní kůži.

Poporodní vložky

Stačilo mi jedno balení, druhé jsem samozřejmě využila doma. Vložky jsou dostatečně savé, dlouhé a i když nemají lepící proužek, držely na místě.

To, že stačilo jedno balení mně, neznamená, že bude i vám. Očistky odcházejí po porodu každé z nás jinou intenzitou, takže určitě vezměte obě balení. Já měla přibalené navíc ještě i jiný druh vložek – konkrétně značky Akuku. Jsou obrovské (10,5 x 33,5 x 0,5 cm ) a mají drobný lepící proužek. Využila jsem je první den po porodu a poté na noc jako pojistku, vždy v kombinaci s těmi klasickými.

Poporodní kalhotky

Velikostně mi seděly akorát, jsou prodyšné a nikde netlačily. Opět mi stačilo jedno balení, tedy dvoje kalhotky, ale já si je vždy večer přeprala a do rána byly suché.

Tamponky do podprsenky

Balení v balíčku obsahuje 60 ks, celou krabici jsem si nebrala. Odebrala jsem cca polovinu do taštičky a bohatě mi množství stačilo. Celkově jsem s nimi byla spokojená, držely, nedráždily a co se týče savosti, to je potřeba individuálně vychytat a podle toho přizpůsobit výměnu.

Přebalovací podložky

Vůbec jsem je nepoužila, ani do své postele ani pro miminko. doma jim není co vytknout.

Čistící ubrousky

Měla jsem zabalené vlhčené i perlan, nakonec jsem nepoužila ani jedno. V porodnici jsme měli vše k dispozici. Používám ale doma, vlhčené na cesty ideální a perlan na běžné čistění.

Kojící čaj

Uvařila jsem si jeden sáček a poté pila ten kojící nemocniční. Vařím si ho ale doma, chuťově je dobrý, ideální pro dodržování pitného režimu.

Čistící olej na zadeček

Nebrala jsem, ale používám doma. Pěkně zadeček očistí, není potřeba nic drhnout. Můžete nastříkat přímo nebo na perlan. Příjemně voní, nedráždí kůži  a stačí malé množství, takže lahvička vydrží na dlouho.

Mast na bradavky

V porodnici jsme ji taktéž moc nevyužila. Na velmi citlivé bradavky mi sestřičky zapůjčily stříbrné kloboučky. Opravdu skvělý vynález. Chrání bolavé bradavky a není potřeba používat mastičku. Navíc mají antibakteriální a desinfekční účinky. Pořizovací cena je vysoká, některé pojišťovny ale přispívají na kojící pomůcky.

Mastička opět přišla na řadu až doma. Čistý lanolin v malém praktickém balení. Nemusí se smývat a dobře se nanáší.

Mycí gel s dubovou kůrou 

Péče o porodní poranění s hojivými a desinfekčními účinky dubové kůry. S gelem jsem spokojená.

 

Toaletní papír s dubovou kůrou

Ideální používat první dny místo nemocničního toaletního papíru. Jemný a pevný zároveň. Navíc bonusové účinky dubové kůry. Ocení i maminky s hemoroidy.

Hroznový cukr

U porodu jsem si na něj ani nevzpomněla. Ale byl skvělý před prvním vstáváním a na řadu přišel i doma, když bylo potřeba rychle dobít energii. :D

Sprej na hráz

Tohle je jednoznačně ten nejlepší produkt v balíčku. Ta okamžitá úleva hned po použití! Lze ho použít ihned po porodu a několikrát denně. Pokud si ho dáte do lednice, máte navíc i chladivý efekt. Podporuje hojení a snadno se používá.

 

Jsem ráda, že jsem se přesvědčila, že produkty v Balíčku jsou opravdu kvalitní. Se všemi jsem naprosto spokojená a s čistým svědomím můžu Balíčky doporučovat dál.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.