Cvičení v těhotenství – ve zdravém těle maminky, zdravé miminko

 

V době těhotenství a po porodu prochází tělo ženy mnoha změnami (např. přirozený přírůstek na váze, snížení fyzické kondice). Cvičení může pomoci od různých potíží jako jsou bolesti zad, bolesti kyčlí, otoky končetin a také napomůže správnějšímu držení těla.

Cvičení má nejen výborný vliv na kondici a psychiku těhotné ženy, ale působí blahodárně i na miminko. Pomůže Vám lépe zvládnout porod a zároveň je základním předpokladem pro rychlý návrat těla do původní kondice.  

Všechna cvičení jsou určena pro zdravé osoby. Máte-li nějaké pochybnosti, poraďte se prosím se svým gynekologem nebo porodní asistentkou.

Pokud jste byla zvyklá cvičit ještě před otěhotněním, můžete v něm v klidu pokračovat. Cvičení není doporučeno ženám, které mají astma, cukrovku, srdeční nemoci, lékařem potvrzené těhotenské problémy (krvácení, špinění, nízko uložená placenta, hrozící potrat nebo předčasný porod). Ženy, které nebyly zvyklé před otěhotněním cvičit, se nemusí ničeho bát a mohou v těhotenství se cvičením klidně začít. 

Lekce jsou obvykle zaměřeny na protažení, posílení a uvolnění partií, které jsou v těhotenství nejvíce zatěžovány. Jsou vhodné pro všechny těhotné po celou dobu těhotenství. 

V Olomouci doporučujeme Cvičení pro těhotné s porodní asistentkou Marťou Petříkovou.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.