Balíčky do porodnice – vše důležité na jednom místě

Balíčky obsahují základní potřeby do porodnice, které čerstvá maminka v prvních dnech po porodu potřebuje. Věci v balíčku jsou různých značek, od různých výrobců. Cílem balíčku není propagace jedné značky, ale ušetřit nastávající mamince čas a pomoc s výběrem toho nejlepšího. Pečlivý výběr výrobků proběhl pod dohledem zkušených maminek a porodních asistentek. Balíček lze pořídit v základní “velikosti” nebo jej lze rozšířit o spoustu praktických pomocníků. Je také nabízen v ekologické variantě pro maminky, které preferují bio výrobky. 

Nákup balíčku šetří váš čas – nemusíte trávit hodiny na internetu pročítáním recenzí a diskuzí, nemusíte obíhat různé drogerie a lékárny, abyste vše posháněla. 

Samozřejmě není možné, aby balíček obsahoval úplně vše. Aby se na nic nezapomnělo, je k dispozici náš Seznam do porodnice.

Co vlastně balíček obsahuje a proč?

Úplně nejzákladnější potřebou jsou porodnické vložky. Porodnické vložky jsou vyráběny z vysoce prodyšného materiálu, který zajistí dostatečný přísun vzduchu k pokožce. Bez vložek se v porodnici neobejdete. Po porodu odcházejí tzv. očistky, děloha se čistí a regeneruje. Dále musí být vložky dostatečně dlouhé  a měkké, aby zajistily mamince po porodu dostatečnou ochranu i pohodlí. 

Aby porodnické vložky držely na místě, jsou k nim nošeny porodnické síťované kalhotky. Porodnické vložky nemají lepící pásek, na který jsme zvyklé. Tyto speciální kalhotky mají zajistit mamince nejen pohodlí, ale opět hlavně přísun vzduchu. Případná porodní poranění totiž musí dýchat, aby se mohla dobře hojit a ne být zachumlaná v klasických kalhotkách a vložkách s lepícím proužkem. Jejich další výhodou je opakované použití. Pokud nejsou příliš  znečištěné očistky (v tomto případě je raději vyhoďte), lze je ručně vyprat a za chvíli jsou suché.

Nezbytným pomocníkem jsou také určitě vložky do podprsenky.  Speciální kulaté tamponky slouží k zachycení mléka mezi kojením a chrání už tak namáhané bradavky před podrážděním. I tyto vložky musí být co nejprodyšnější, aby nedocházelo k infekcím. Vyrábějí se jak pro jednorázové použití, tak látkové. V prvních dnech je jistě praktičtější zvolit ty jednorázové, aby vám odpadly starosti s praním a sušením nebo uchováním těch použitých. 

Když už jsme u toho kojení, v porodnici několikrát uslyšíte, jak důležitý je pitný režim. V průběhu dne můžete popíjet speciální kojící čaj, který obsahuje několik bylin na podporu produkce mléka. Některé z bylin fungují i proti nadýmání, tím lze tedy předcházet  bolení bříška vašeho miminka. Čaj můžete pít teplý i studený, slazený nebo ne. V porodnicích bývá často k dispozici, ale ne ve všech. Balíček proto obsahuje pár sáčků, které se můžou hodit. 

Součástí balíčku jsou taktéž čistící ubrousky. Proč jsou důležité ani není třeba vysvětlovat. Na výběr máte z klasických vlhčených nebo z ubrousků typu perlan. Perlan je suchý ubrousek, který před použitím jen namočíte do vody.  Fungují stejně dobře jako klasické vlhčené ubrousky, jen více šetří přírodu (jsou 100% rozložitelné). Při větším znečištění zadečku ho lze nastříkat čistícím olejem, který máte možnost si do balíčku přidat. ONCLÉ čistící olej na zadeček s bio šípkovým olejem  vyživuje a zklidňuje pokožku miminka, pomáhá snižovat riziko podráždění a zarudnutí pokožky.

Poslední věc, kterou obsahuje standardní balíček jsou jednorázové přebalovací podložky.  Tyto podložky mají vícero využití – od přebalení miminka až po ochranu vaší postele před očistky. Lze jistě využít látkové, ale opět narazíme na problém praní a
úschovy. Proč tedy nemít v porodnici o starost méně.

Pro péči o namáhané bradavky je vhodné používat mast na bradavky s obsahem čistého lanolinu, o kterou si můžete balíček rozšířit.  Mast poskytuje okamžitou péči a ošetření namáhaným a citlivým bradavkám. Značek na trhu je mnoho, s téměř totožným složením. Námi zvolená mast je v praktickém malém balení a za příznivou cenu.

Jak už bylo zmíněno výše, hygiena je v péči o intimní partie a porodní poranění na prvním místě. Součástí balíčku tak může být Herbalon Mycí gel s dubovou kůrou. Je speciálně určen pro péči o poraněnou hráz po porodu a hemeroidech. Dubová kůra obsahuje velké množství látek s blahodárnými účinky pro lidské tělo. Má dezinfekční účinky, tlumí a
zastavuje krvácení a je antibakteriální. Zároveň má hojivé účinky. 

     Pro dosažení ještě lepší péče, přidejte do balíčku i vlhčený toaletní papír s dubovou kůrou. 

Poslední volitelnou položkou je hroznový cukr. Rychlé doplnění energie nejen při porodu, ale i po probdělých nocích.

Ekologická varianta balíčku se téměř, co se týče složení, nijak od standardního balíčku neliší. Výjimka jsou jen jednorázové přebalovací podložky, které v tomto balíčku nejsou a nelze je ani přidat. V balíčku Eco najdete porodnické vložky značky Organyc, které jsou bez jakýchkoliv chemikálií, parfemací a syntetických vláken. 

Vložky do podprsenky jsou vyrobené z kombinace z bambusu, dřevní buničiny a 100% kompostovatelné fólie z kukuřičného škrobu, která chrání před protékáním. 

Z vlhčených ubrousků jsou v nabídce ubrousky ze 100% bavlny s obsahem přírodních extraktů nebo perlan, který lze opět doplnit o čistící olej.
Sáčky s BIO kojícím čajem podpoří kojení. Ostatní produkty si stejně jako v standardním balíčku můžete libovolně přidat. 

Věřím, že s našimi balíčky zabalíte tašku do porodnice bez starostí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.